
България е направила своя избор за гарантиране на националната си сигурност и той е да бъде член на НАТО, заяви съпредседателят на „Демократична България“ Христо Иванов по повод руските искания за извеждане на войските на НАТО от България и Румъния.
„Днес виждаме пореден елемент от руската стратегия да постави под съмнение избора на страните от Централна и Източна Европа, включително България, да се присъединят към НАТО – сами, суверенно, самостоятелно ние да изберем как да защитим своята национална сигурност, в какви съюзи да влезем“, заяви Иванов в Народното събрание.
„България е направила своя избор и той е ясен и еднозначен. Нашата национална сигурност е гарантирана в съюз с НАТО. От името на „Демократична България“ искам много ясно да заявя, че ние потвърждаваме този избор и ще развиваме нашето членство в НАТО“, добави той.
„Няма да се поддаваме на руските провокации да се опита да ни върне към политиката на т.нар. ексклузивни сфери на влияние, защото това по същество е позицията на Кремъл“, заяви още Иванов.
Още новини
Божидар Божанов: Искаме освобождаването на Момчил Мавров от НЗОК - когато здравната каса се източва и парите отиват в нечии джобове, естествено е да има бюджетен дефицит
Ивайло Мирчев: Авторът на фразата “колеги, не се прибирайте”, го прибраха
ДБ предлага ВСС да не е постоянно действащ орган
ДБ поиска президентът да коригира указа си за ЦИК, а ПБ да подкрепи уволнението на зам.-шефа на НЗОК
“Демократична България” внесе 9 законопроекта за по-модерна, прозрачна и справедлива държава
Мартин Димитров: Същият екип – Гълъб Донев и Росица Велковa отново говорят за нереални дефицити, както беше през 2022 г.
Медиатека
Божидар Божанов в "Още от деня"
Ивайло Мирчев в "Лице в лице"
Мартин Димитров в "Неделя 150"
Позиции
Културата не може да бъде първата жертва на бюджетната безотговорност
Декларация от "Демократична България"
“Демократична България” внесе законопроект за изцяло машинно гласуване